fbpx

Autoomaniku A ja O

Autohooldus algab mootorihooldusest. Mootor on auto süda ja selle töökorras hoidmine on autoomaniku jaoks A ja O. Auto tervisliku seisundi hindamisel tuleb kasutajana aru saada autole antavast koormusest ja sõidu eripärast.

Millega arvestada automootori hoolduse planeerimisel?

Soovituslikud hooldamiseks antud aja- või distantsivahemikud võtavad teadupärast arvesse keskmist autojuhti ja olusid. Enamasti arvestatakse sellisel puhul auto päritolumaa kliimat ja teetingimusi. Seega ei maksa unustada, et eestimaine kliima ja teeolud ei ole sellele keskmisele enamasti kuigi sarnased ning auto ja selle mootor võivad tegelikkuses nõuda hoopis tihedamat ja põhjalikumat tähelepanu.


Kui tihti tuleks auto mootorit hooldada?

Seda arvesse võttes on mootori soovituslik maksimaalne hooldusvahemik 1 aasta või 15 000 km, isegi kui autotootja ise lubab suuremat vahemikku. Lisaks töökorrasoleku kontrollile on tavalisel korrapärasel hooldusel tavaks vahetada mootoriõli, õhu- ja kütusefiltrid.

Mida annab autole mootori hooldus?

Peamiseks mootoririkete põhjuseks ongi tavapäraselt liiga harv õlivahetus. Mootoriõli ja kuluosade vahetus on alati kordades soodsam kui mootoriremont. Lisaks kontrollitakse ning vajadusel vahetatakse nt küünlaid, voolikuid, kontrollitakse lekkeid jne. Mootori eest hoolt kandmine, mahlade ja põhiliste kuluosade ning filtirite regulaarne vahetamine enne probleemide esilekerkimist tagab mootori pikema ja muretuma eluea ning hoiab auto järelväärtust kõrgena.