fbpx

Et mõnusad suvised autosõidud liiga palavaks ei läheks, tasuks oma auto konditsioneeri seisukord üle kontrollida veel enne kevade lõppu. Konditsioneeri tööpõhimõte seisneb selles olevas surve all hoitavas külmutusagensis, mis peab konditsioneeri korralikuks tööks olema optimaalses koguses. Kui külmutusagensi tase ajapikku kliimasüsteemis liigsel hulgal langenud on, hakkab ka konditsioneeri jahutav omadus kaduma.

Kuna jahutusvedelik on autos väga tugeva surve all, ei tohiks konditsioneeri remonti puudutavaid protsesse kindlasti ette võtta kodustes tingimustes, vaid usaldada need professionaalide hooleks. 

konditsioneeri gaasiga täitmine kliima seadme tühjendamine ja täitmine gaasiga

Kuidas see protsess välja näeb? Kõigepealt lastakse vana vedelik kompressori abil tekitatud vaakumi teel süsteemist välja, misjärel täidetakse kliimaseade spetsiaalseid tööriistu kasutades värske külmutusagensiga. Kui esinenud ei ole leket, või kliimaseade ka muul viisil katki pole, tagab uus külmutusagens uue auto väärsed jahutusomadused.

Et kliimaseadet kauem töökorras hoida, tuleks koos külmutusagensi vahetusega vahetada regulaarselt ka salongifiltrit, mis lisaks pikemale elueale tagab ka puhtama õhu salongis, kindlustades seeläbi tervislikuma ja lahedama keskkonna suvisteks väljasõitudeks tervele perele.

Sinu auto konditsioneeri seisukorra kontrolli ja selle parandamisega aitab Sind meeleldi Viru Auto Keila! Uuri lähemalt ja broneeri aeg: https://www.viruauto.ee.

Categories: Konditsioneer