fbpx

Milleks on vajalik regulaarne autohooldus?

Regulaarne autohooldus on lihtsaim ja kindlaim viis vältimaks ootamatuid kulutusi autoremondiks. Hooldus tagab autole pikema eluea, suurema sõidumugavuse, säästlikkuse ja turvalisuse. Suurte riketega kaasnevad paratamatult suured kulutused – et neid vältida, tuleb investeerida hooldusesse. Meeles tasub pidada autoomaniku vanasõna “parem alatasa hooldada, kui alatasa remontida”.

Kui tihti tuleks autot hooldada?

Alatasa hooldamine ei tähenda, et autot peaks enne igat sõitu või kord nädalas hooldama. Soovitatav on järgida autotootja poolt ettenähtud soovitatavat hooldusvälpa, kuid seejuures tuleb arvestada asjaolu, et eestimaine kliima ja teeolud ei ole hooldusvälba arvutamisel arvestatud keskmisele tihti vastavad.

Seetõttu võib siinsetes tingimustes, nn Eesti keskmist arvesse võttes väita, et optimaalne hooldusvälp on 1 aasta või 15 000 km. Olenevalt sõiduharjumustest, igapäevasest marsruudivalikust ja auto eripäradest võib asjatundlik autojuht omale iseenda optimaalse hooldusvälba välja töötada. Mõistlik on lähtuda sellest, et pigem tasub hooldada liiga tihti, kui et liiga harva.

Millised tegevused kuuluvad tavapärase autohoolduse alla?

Korrapärase hoolduse agendas on alati mootoriõli ning õhu-, õli- ja kütusefiltrite vahetus. Lisaks põhjalik ülevaatus tuvastamaks juba esilekerkinud või ennetades tulevasi probleeme. Sellise pilguga vaadatakse kindlasti üle veermikudetailid nagu õõtsad, sarniirid, puksid jne, piduridetailid nagu kettad ja klotsid ning pidurivedelik, lisaks erinevad rihmad ja voolikud, mis vahetust võiksid vajada.

Lisaks töökorras oleku kontrollile on ülevaatuse ja hoolduse eesmärgiks alati ohutu sõidu tagamine. Enamikku ohtudest on korrapärase hoolduse abil võimalik hõlpsasti ennetada.