fbpx


Uue autoga tuleb tehnoülevaatusel käia iga kolme aasta tagant. Uuema, kui 10-aastase autoga iga kahe aasta tagant ning vanemate sõidukitega üldjuhul igal aastal. Et rahuliku südamega ülevaatust läbima asuda, tasub enne tehnoülevaatuse tähtaja saabumist auto viia sellele eelnevasse kontrolli. Spetsiaalse ülevaatuse käigus tuvastatakse tehnoülevaatusel kontrollitavad puudused juba enne ülevaatust ennast ning kliendi soovi korral ka eemaldatakse need ning tehakse ülevaatuse eelne hooldus. 

Mida kontrollitakse?

Tehnoülevaatuse eesmärk on ohutu liikluskeskkonna tagamine. Ülevaatusel otsustakse, kas Teie autoga tohib liikluses osaleda ning kas see on Teile endale ja Teid ümbritsevale turvaline. Seega on ülevaatusel fookuses auto ohutus. Kontrollitakse pidurite ja veermikuosade töökorrasolekut ning kulumist, tulede seisukorda (õige reguleeritus ning piduritulede jms õige funktsioneerimine). Kontrollitakse auto ohutusvarustust (ohukolmnurk, tulekustuti jne). Et auto oleks ohutu ka Teid ümbritsevale, kontrollitakse auto heitgaaside määra. Kuna tegemist on tehnoülevaatuse eelse ülevaatusega, on kontrollitavad elemendid laias laastus samad.

Miks ülevaatus enne ülevaatust?

Ülevaatuse eelne kontroll tagab ohutu liiklemise juba enne tehnoülevaatuse tähtaega. Aegsasti tehtud eelkontroll aitab vältida ebameeldivaid üllatusi tehnoülevaatusel. Tehnoülevaatuse korduvkülastamine läbikukkumise tõttu võib osutuda üpris kulukaks, lisaks jääb auto ajalukku maha ebameeldiv märk läbikukutud ülevaatuse kohta (kontrollitav maanteeameti taustakontrollist).